ARCHIV

Mnoho povyku pro nic aneb Zdárná lásky snaha • RSC Live

Podzim 1918. Skupina vojáků se vrací ze zákopů. Světem unavený Benedik a jeho přítel Claudio se znovu setkávají s Beatricií a Herou. Jak vzpomínky na boje ustupují životu plnému večírků a karnevalu, Claudio a Hera se do sebe bláznivě a hluboce zamilují. Benedik s Beatricií mezitím oživují svou vlastní, mnohem hašteřivější známost.

PREMIÉRA

4. 3. 2015

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

ZNĚNÍ

anglicky

Divadelní inscenace

Mnoho povyku pro nic aneb Zdárná lásky snahaWilliam Shakespeare • Velká Británie  2015  170 min
Režie: Christopher Luscombe
anglická verze • české titulky
Premiéra: 4. března 2015
Hrají: Michelle Terry, Sam Alexander, Edward Bennett, Flora Spencer-Longhurst a další 

Shakespearova komická romance se odehrává uprostřed křehkého nadšení během poválečné domácí party. Mladické vášně ničí nepokoje, milenci jsou oklamáni a štěstí je ohroženo – než mír nakonec zvítězí.

Stejně jako Marnou lásky snahu, i tuto komedii těšící se z naší schopnosti najít lásku na nepravděpodobných místech, režíruje Christopher Luscombe, se stejným obsazením v čele s Michelle Terry (Konec dobrý, vše dobré, Komedie omylů v NT Live). Hra lépe známá pod názvem Mnoho povyku po nic je uváděna jako Zdárná lásky snaha, toto jméno možná dostala za Shakespearova života.

Přímý přenos z Royal Shakespeare Theatre ve Stratfordu nad Avonou.

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Mnoho povyku pro nic aneb Zdárná lásky snaha • RSC Live
Menu Nahoru