ARCHIV

Mladý Marx • NT Live

Nová komedie od týmu, který vytvořil komediální hit NT Sluha dvou pánů! Rory Kinnear (Třígrošová opera, Othello, Penny Dreadful, Rozbitý svět) se ukáže jako Marx a Oliver Chris (Večer tříkrálový, Sluha dvou pánů) jako Engels, v novince od Richarda Beana a Clivea Colemana.

Přehrát trailer

PREMIÉRA

7. 12. 2017

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

ZNĚNÍ

anglicky

Mladý MarxRichard Bean, Clive Coleman • divadlo
Režie: Nicholas Hytner
Hrají: Rory Kinnear, Oliver Chris
Anglické znění s anglickými a českými titulky
Předpokládaná délka představení 180 min

První inscenace zbrusu nového londýnského divadla The Bridge znovu spojí kreativní tým, který stál za hitem Broadwaye i West Endu Sluha dvou pánů. Režíruje Nicholas Hytner, bývalý umělecký ředitel Národního divadla, který The Bridge Theatre nedaleko Tower Bridge spoluzaložil.

Píše se rok 1850 a nejobávanější terorista Evropy se skrývá v londýnské čtvrti Soho. Je švorc, neklidný a nadržený. Ve dvaatřicetiletém revolucionáři se zuřivě perou geniální intelekt, urážlivý satirický vtip a dětinská emocionální negramotnost.

Věřitelé, špioni, soupeřící revoluční frakce a potenciální nápadníci jeho krásné ženy kolem něj krouží jako supi. Psaní mu nejde, jeho manželství odumírá, jeho přítel Engels si zoufá nad marněním jeho génia, jeho jedinou nadějí se zdá práce na železnici. Přesto v hlavním městě Británie pořád nenajdete člověka, s nímž byste si užili opileckou noc lépe než s Karlem Heinrichem Marxem.

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Mladý Marx • NT Live
Menu Nahoru