ARCHIV

Marná opatrnost • ROH

Frederick Ashton v choreografii efektně využívá prvků lidových tanců, od tance v dřevácích z Lancashire po tanec kolem májky. Balet Marná opatrnost je tak v rozporu se svým francouzským původem rozhodně anglickým dílem.

PREMIÉRA

5. 5. 2015

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

ZNĚNÍ

Baletní inscenace

Velká Británie  2015 •  135 minut včetně jedné přestávky
Hudba: Ferdinand Hérold 
Dirigent: Barry Wordsworth 
Choreografie: Frederick Ashton 
Premiéra: 5. května 2015

Celovečerní balet Fredericka Ashtona je jednou z jeho nejradostnějších kreací, inspirován jeho láskou ke krajině Suffolku. Vychází z francouzského baletu z roku 1828, hudbu upravil John Lanchbery podle původní partitury Ferdinanda Hérolda. Balet Marná opatrnost zaznamenal roku 1960 obrovský úspěch a zůstal oblíbeným titulem Královského baletu. Je naplněn humorem a tanečním vírem, k pobavení přispívají mrzutí poručníci a přihlouplí nápadníci. Ashton v choreografii efektně využívá prvků lidových tanců, od tance v dřevácích z Lancashire po tanec kolem májky. Balet Marná opatrnost je tak v rozporu se svým francouzským původem rozhodně anglickým dílem. Barevná scéna Osberta Lancastera přispívá k silnému účinku inscenace.

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Marná opatrnost • ROH
Menu Nahoru