ARCHIV

Marná lásky snaha • RSC Live

Léto 1914. Aby se mohli věnovat pouze studiu, Král a jeho přátelé přísahají, že se po tři roky vyhnou společnosti žen. Jenže jen chvíli poté přijíždí na návštěvu Francouzská princezna se svými dvorními dámami, které jejich odhodlání řádně otestují.

PREMIÉRA

11. 2. 2015

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

ZNĚNÍ

anglicky

Divadelní inscenace

Marná lásky snahaWilliam Shakespeare • Velká Británie  2015  165 min
Režie: Christopher Luscombe 
anglická verze • české titulky
Premiéra: 11.února 2015
Hrají: Michelle Terry, Sam Alexander, Leah Whitaker a další

 

Shakespearova jiskřivá komedie s potěšením propaguje a poté rozkládá nerealistický slib, čímž poťouchle naznačuje, že právě studium opačného pohlaví je tou nejvyšší ze všech akademických snah. Až na konci hry je veselí utnuto, když milenci souhlasí s tím, že stráví nějaký čas od sebe - aniž by věděli, že svět kolem nich brzy naprosto změní válka, která má ukončit všechny války.

Stejné herecké obsazení, jemuž vévodí Michelle Terry známá i z produkcí NT Live (Konec dobrý, vše dobré, Komedie omylů), se objevuje i v komedii Zdárná lásky snaha, obvykle známé pod názvem Mnoho povyku pro nic. Obě hry režíruje Christopher Luscombe, který Shakespeara inscenoval už na jevišti divadla Globe a Regent's Park Open Air Theatre. Režíroval i několik muzikálů, včetně Spamalotu.

Přímý přenos z Royal Shakespeare Theatre ve Stratfordu nad Avonou.

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Marná lásky snaha • RSC Live
Menu Nahoru