V KINECH

Marco

Oddělení Q na stopě monstrózního zločinu s českými kořeny. Dánský thriller podle bestselleru Jussiho Adler-Olsena.

Přehrát trailer

PREMIÉRA

5. 8. 2021

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

Dánsko, 2021 • 125 min • režie: Martin Zandvliet • dánská verze, české titulky • přístupný od 15 let • DCP • premiéra: 5. 8. 2021 • konec monopolu: 14. 4. 2029

Čtrnáctiletého Marca dopadne policie na dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního úředníka obviněného ze sexuálního zneužívání? A proč odmítá vypovídat a prchá před gangem zabijáka Zoly (Zdeněk Godla)? Oddělení Q, série dánských detektivních thrillerů podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena, přichází s novým filmovým pokračováním. Tým detektivů v čele s Carlem Mørckem a jeho asistentem Asadem se tentokrát pustí do rozplétání případu utajené dávné vraždy, jejíž stopy sahají až do České republiky.

Proč tento film: 
"V posledních letech nejsou v kinech lepší severské thrillery, než ty z dánské série o Oddělení Q. Když se ohlásil jejich konec, čeští diváci to taky pěkně oplakávali. Od posledního čtvrtého dílu Složka 64 ale uběhly dva roky a všechno je jinak. Oddělení Q se vrací. Pod novou produkční společností, s ještě větším rozpočtem, na Oscara nominovaným režisérem a k radosti českého diváka také se silnou českou stopou a herci. A i když se změnilo herecké obsazení hlavní dvojice, děj plný zvratů a překvapení to natolik táhne, že to divák za pár minut přestane řešit. Čtenáři jistě ocení, že je Carl Mørck konečně věrný svému knižnímu předobrazu, a ti ostatní se mohou bavit nekonečnými debatami o tom, který Carl Mørck je lepší. Jestli vzniknou fanouškovské tábory jednotlivých představitelů, jako je tomu u Jamese Bonda, to se necháme překvapit."
Radka Urbancová, Aerofilms

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Marco
Menu Nahoru