ARCHIV

Manon Lescaut

Sopranistka Kristine Opolais a tenorista Roberto Alagna rozpálí jeviště Metropolitní opery, když spojí své hlasy v Pucciniho milostném příběhu plném vášnivé lásky a posedlosti.

PREMIÉRA

5. 3. 2016

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

ZNĚNÍ

italsky s anglickými a českými titulky

Operní inscenace

Manon LescautGiacomo Puccini
Režie: Richard Eyre
Dirigent: Fabio Luisi
Účinkují: Kristine Opolais, Roberto Alagna, Massimo Cavalletti, Brindley Sherratt
Nastudování italsky s anglickými a českými titulky
Předpokládaná délka: 3h 33min

Premiéra: 5. března 2016

Sopranistka Kristine Opolais a tenorista Roberto Alagna rozpálí jeviště Metropolitní opery, když spojí své hlasy v Pucciniho milostném příběhu plném vášnivé lásky a posedlosti. Opolais zpívá titulní roli mladičké venkovanky, která se stane slavnou pařížskou kurtizánou, a Alagna je dokonalým ztělesněním sebevědomého studenta, který však zoufale touží po její lásce. Režisér Richard Eyre děj opery zasadil do okupované Francie a celou inscenaci pojal v duchu film noir. Sám Puccini o této opeře, která stvrdila jeho pozici jako největšího italského skladatele své doby, prohlašoval, že jejím hlavním tématem je „zoufalá vášeň“. Pucciniho podmanivou hudbu bude řídit šéfdirigent Metropolitní opery Fabio Luisi.

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Manon Lescaut
Menu Nahoru