Magazín Film

Snímek Obrazovky 2024 03 28 V 12.27.34

28. 3. 2024 Film

Nevíte co s přebytkem velikonočních vajíček? Připravili jsme si pro vás recept na nejoblíbenější jídlo Hirajamy, hlavního hrdiny filmu Dokonalé dny. Tento tradiční japonský vaječný sendvič Tamago sando udělá dokonalé i vaše dny.

Pokračovat ve čtení

Moderní romance Minulé životy dojme české diváky již letos v červenci

19. 6. 2023 Film

Debutující americká režisérka korejského původu Celine Song ohromila se svým debutem Minulé životy diváky na festivalech Sundance i Berlinale. Její citlivá moderní romance se teď díky distribuční společnosti Aerofilms dojme diváky v kinech od 27. července.

Pokračovat ve čtení

TKTVT 11 Foto

2. 11. 2022 Film

Osm let po úspěchu filmu Opři žebřík o nebe sledujícího obětavého a nezištně pomáhajícího faráře v podhůří Tater, který si došel až pro Českého lva, se dokumentaristka Jana Ševčíková vrací s novým snímkem Ti, kteří tancují ve tmě .

Pokračovat ve čtení

MK 01 2

26. 10. 2022 Film

Legendární malý uličník Mikuláš a jeho patálie ožívají v animovaném snímku s originálními Sempého kresbami.

Pokračovat ve čtení

Triangle Of Sadness 02

2. 9. 2022 Film

Švédský král společenské satiry Ruben Östlund se pět let úspěchu filmu Čtverec triumfálně vrací s novým a neskonale vtipným snímkem o superbohatých, lidských neřestech a opojné síle moci. Trojúhelník smutku je černá komedie se skvělým hereckým ansámblem pod vedením kapitána Woodyho Harrelsona si vysloužila zasloužené ovace, skvělé zahraniční recenze i titul komedie roku.

Pokračovat ve čtení

Podezrela 2

20. 7. 2022 Film

Mistr rafinovaných příběhů a neotřelých režijních nápadů Park Chan-Wook se pět let po Komorné vrací s dalším nečekaným pojetím osudové romance. Za svůj neotřelý mix žánrů si korejský tvůrce přivezl z filmového festivalu v Cannes Cenu za režii a od květnové premiéry jej provází pověst filmové senzace.

Pokračovat ve čtení

Men 5

24. 6. 2022 Film

Jeden z nejočekávanějších hororových snímků roku, který boří hranice žánru a témat, se představuje v traileru.

Pokračovat ve čtení

Di (2)

20. 6. 2022 Film

Mimořádný snímek Michelangela Frammartina, který získal Zvláštní cenu poroty na loňském filmovém festivalu v Benátkách, zamíří do českých kin 14. července.

Pokračovat ve čtení

Fire Of Love 02 (C) Imageest

14. 6. 2022 Film

Dechberoucí film o milostném trojúhelníku mezi sopkami, Katiou a Mauricem Krafftovými Erupce lásky se do českých kin podívá už 14. července. Portrét výjimečných vulkanologů natočený primárně na 16 mm kameru boří tradiční představy o přírodopisných dokumentech.

Pokračovat ve čtení

Ghost Dog Cesta Samuraje 03

7. 6. 2022 Film

Kultovní snímek o samotářském zabijákovi, který se vydává na cestu za pomstou poté, co mu mafiáni jako varování zabijí milované holuby, se po třiadvaceti letech vrací na plátna českých kin. Film Jima Jarmusche chytře kombinuje žánr gangsterky se suchým humorem vlastnímu králi nezávislého filmu.

Pokračovat ve čtení

Foto01

5. 5. 2022 Film

Italský snímek režiséra Jonase Carpignana Všechno nejlepší, Chiaro! si odnesl ocenění za Nejlepší film v sekci Quinzaine des réalisateurs na loňském festivalu v Cannes. Příběh patnáctileté Chiary, které se po šokujícím zjištění o vlastní rodině obrátí život na ruby je příběhem o drsném dospívání i mafiánským thrillerem.

Pokračovat ve čtení

Thriller Nezanechat stopy podle skutečného případu, který otřásl Polskem, představuje trailer

PR 13. 4. 2022 Film

Polský thriller režiséra Jana Jana P. Matuszyńského (Poslední rodina) Nezanechat stopy je s 13 nominacemi na polské filmové ceny Orel největší polskou filmovou událostí loňského roku. Vychází ze skutečného případu Grzegorze Przemyka, středoškoláka a syna básnířky a disidentky Barbary Sadowské, kterého v roce 1983 ubila policie k smrti.

Pokračovat ve čtení

Foto04 (C) Oslo Pictures Bez Cigarety

Aerovod 10. 3. 2022 Film

Předplaťte si filmotéku Aerovod a získejte volnou vstupenku do vybraných kin na „jeden z nejlepších romantických filmů poslední doby“ (Awards Watch).

Pokračovat ve čtení

Nebývalý divácký zájem posílá gastrodrama Bod varu do českých kin

PR 20. 1. 2022 Film

Šéfkuchaři Andymu směna v jeho restauraci ani nezačala, a už nestíhá. Gastrodrama režiséra Philipa Barantiniho Bod varu, natočené na jeden záběr, vstoupí do české distribuce. Snímek získal pověst senzace hned po světové premiéře v hlavní soutěži 55. ročníku MFF Karlovy Vary. Bod varu vstoupí do kin 3. února pod hlavičkou Aerofilms.

Pokračovat ve čtení

Film, po kterém se budete cítit méně osamělí, C’mon C’mon v kinech od 20. ledna

PR 27. 12. 2021 Film

Joaquin Phoenix podává nezvykle civilní, ale přesto podmanivý výkon v novém filmu Mikea Millse C’mon C‘mon. Hraje rozhlasového novináře Johnnyho, který se nečekaně musí postarat o svého malého synovce Jesseho. Toho bezprostředně ztvárnil dětský herecký objev Woody Norman.

Pokračovat ve čtení

Aerovod, ten pravý dárek pro filmové labužníky

Aerovod 14. 12. 2021 Film

V naší online videotéce Aerovod najdete přes 500 pečlivě vybraných filmů, které je možné ihned zhlédnout z pohodlí domova – oscarové vítěze, ceněné evropské snímky, filmy pro celou rodinu, českou klasiku nebo atraktivní dokumenty.

Pokračovat ve čtení

Muj Soused Totoro 01

PR 10. 11. 2021 Film

Kultovní animovaný film japonského tvůrce Hajaa Mijazakiho Můj soused Totoro si získal srdce již několika generací diváků po celém světě a nyní bude poprvé k vidění na plátnech českých kin. Diváci se tak z kinosálů budou moci vydat do světa, který deník The Guardian označil za "tak fascinující, že se z něj nebudou chtít vrátit zpět domů“.

Pokračovat ve čtení

Erotické drama Paula Verhoevena Benedetta zpestří předvánoční program českých kin

PR 3. 11. 2021 Film

Erotické drama Paula Verhoevena inspirované životem Benedetty Carlini, řádově sestry a později představené kláštera v 17. století v Toskánsku. Schopnost konat zázraky vynese sestře Benedettě v 17. století výsadní postavení v toskánském klášteře. Když její slabost pro mladou novicku přeroste ve vášeň, začíná hra plná intrik sahající do vyšších pater italské církve. V kinech od 2. prosince.

Pokračovat ve čtení

01 Pariz, 13. Obvod Foto©Shannabesson

PR 26. 10. 2021 Film

Jacques Audiard spojil síly se dvěma o generaci mladšími scénáristkami a natočil stylový film o současných třicátnících. Sleduje tři mladé ženy a jednoho muže, jejichž životy se na chvíli protnou v pařížském 13. obvodě. Film Paříž, 13. obvod po úspěšném uvedení v hlavní soutěži festivalu v Cannes a na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary vstoupí 18. listopadu do českých kin.

Pokračovat ve čtení

Zpět
Film
Menu Nahoru