31. 10. 2019

10 týdnů, 10 filmů, 1 vstupenka na Berlinale. Začíná European Film Challenge

Ukaž, že jsi opravdový cinefil a podívej se na Berlinale! Stačí nakoukat 10 evropských filmů a podělit se o svoje názory na ně na sociálních sítích. Tak totiž získáš body v European Film Challenge.

Unikátní projekt, který tě dostane na áčkové festivaly

Mezinárodní projekt European Film Challenge, který několikrát ročně umožňuje filmovým nadšencům navštívit ty nejvýznamnější světové filmové festivaly, míří i do České republiky. Úkol je jednoduchý – od 25. října do 16. prosince legálně zhlédnout 10 evropských filmů a sdílet svoji účast v tomto projektu na sociálních sítích. Nejaktivnější filmový fanoušek se podívá na filmový festival v Berlíně (hrazená je cesta, ubytování a akreditace), který se uskuteční v únoru 2020. Na další účastníky čekají například akreditace na festival v Karlových Varech, předplatné časopisu Cinepur či předplatné online videopůjčovny Aerovod. European Film Challenge v České republice zajišťuje filmová distribuční společnost Aerofilms – další výzva, která se uskuteční na jaře 2020, pošle jednoho milovníka evropských filmů na festival v Cannes.

Výzva trvá od 25. 10. do 16. 12. a její podrobná pravidla soutěže jsou k nalezení na www.aerofilms.cz/efc a www.europeanfilmchallenge.eu. O průběhu projektu je také průběžně informováno na facebookové stránce: www.facebook.com/europeanfilmchallengeczechrepublic

„Od European Film Challenge si slibujeme, že diváky podnítí ke zhlédnutí hodnotných evropských filmů a pomůže nám vybudovat komunitu lidí se silným a aktivním zájmem o evropskou kinematografii. Jsme moc rádi, že se za Aerofilms můžeme zapojit do dalšího projektu zaměřeného na rozvoj publika – máme s nimi skvělou zkušenost. Čtyři roky jsme se podíleli na projektu Scope100, při kterém nám sto filmových nadšenců vybíralo filmy do distribuce a následně se podíleli na jejich marketingových kampaních. V letošním roce se projekt Scope100 přetransformoval v cyklus setkání, kde zájemcům pouštíme filmy v exkluzivních předpremiérách a ukazujeme jim taje filmové distribuce. Je skvělé, že existují lidé s opravdovým zájmem o svět filmu a těší nás, že nyní s nimi pomocí European Film Challenge můžeme komunikovat novým způsobem – a navíc vyslat jednoho z nich na prestižní festival v Berlíně“, říká Anna Lísalová z filmové distribuční společnosti Aerofilms.

Pro účast v European Film Challenge je nutné od 25. října do 16. prosince zhlédnout 10 evropských filmů – na stáří filmu ani na místě sledování nezáleží. Následně musejí účastníci do svého profilu na www.europeanfilmchallenge.eu nahrát fotografii, která dokazuje, že film byl sledován legálně (fotografie může obsahovat např. vstupenku do kina či obrazovku počítače s filmem) a informaci, kde a na čem film sledují. Účast je také nutné sdílet na některé ze sociálních sítí (Facebook nebo Instagram). Za každý nový film i způsob sledování získávají účastníci body. V průběhu projektu navíc budou vyhlašovány speciální výzvy, které umožní účastníkům získat body navíc. Na konci prosince bude vybrán účastník s nejvíce body, který se podívá na Berlinale. Ostatní účastníci budou odměněni dalšími hodnotnými cenami, které jim umožní poznat více z filmového světa. Podrobná pravidla jsou k přečtení na www.aerofilms.cz/efc

Více informací o projektu je k nalezení na www.europeanfilmchallenge.eu, nebo na e-mailu ekina(zavinac)aerofilms.cz

Zpět
10 týdnů, 10 filmů, 1 vstupenka na Berlinale. Začíná European Film Challenge
Menu Nahoru

Tento web využívá k poskytování služeb, personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie.

Souhlasím