ARCHIV

Louskáček • ROH

Klárka dostane dárek, s nímž se vydává na cestu plnou dobrodružství. Louskáček skladatele Petra Iljiče Čajkovského je klasické dílo baletního repertoáru. Ve slavné inscenaci choreografa Petera Wrighta rozzáří divadelní magie celé jeviště.

Přehrát trailer

PREMIÉRA

5. 12. 2017

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

ZNĚNÍ

anglicky

Louskáček • balet
Původní libreto: Marius Petipa
Režie a scénář: Peter Wright
Choreografie: Peter Wright
Hudba: Petr Iljič Čajkovskij
Výprava: Julia Trevelyan Oman
Světelný design: Mark Henderson
Odborná spolupráce: Roland John Wiley
V původním znění bez českých titulků • přístupný od 5 let
Předpokládaná délka: 2 hod 15 min

Ve slavné inscenaci choreografa Petera Wrighta rozzáří divadelní magie celé jeviště – před našima očima se rozsvítí vánoční stromeček, oživnou figurky vojáčků, které se vrhnou do boje proti zlému Myšímu králi, a Klárka na zlatých saních odjede do království sladkostí. V Louskáčkovi zní jedny z nejznámějších baletních melodií: vířivý valčík sněhových vloček nebo snový tanec Cukrové víly. Scéna, kterou navrhla Julia Trevelyan Oman, se inspiruje vánočními motivy 19. století a skvěle zachycuje pohádkovou atmosféru inscenace, která dokonale souzní s časem adventu.

Děj
Malá Klárka tajně sestoupí do sklepa, aby si mohla pohrát se svým nejmilejším vánočním dárkem – louskáčkem. Tajemný kouzelník Drosselmeyer ji však vyšle za nevšedním dobrodružstvím.

Louskáček poráží Myšího krále a vydává se s Klárkou do země sněhu a dál do království sladkostí, kde jim Cukrová víla naservíruje přehlídku těch nejrozmanitějších tanců. Najednou se Klárka ocitá doma a říká si, že se jí to všechno muselo jen zdát – ale odkud tedy zná Drosselmeyerova synovce?

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Louskáček • ROH
Menu Nahoru