ARCHIV

Louskáček • Mariinské divadlo

Balet Louskáček 3D v provedení Mariinského divadla je vůbec prvním 3D zpracováním slavného díla. Toto okázale tradiční představení ožije nyní také na velkém plátně.

PREMIÉRA

7. 12. 2016

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

ZNĚNÍ

anglicky

Louskáček • Peter Shaffer • balet
Diriguje: Valery Gergiev
Účinkují: Alina Somova (Klára), Vladimir Shkliarov (Louskáček)
Předpokládaná délka představení:105 minut

Inscenace z roku 2011

Představení otevírá štědrovečerní scéna, dívenka Klára dostává od svého strýce Drosselmeyera loutku - Louskáčka. Když později usne, zdá se jí, že se ocitla uprostřed bitvy. Louskáček bojuje proti Myšímu králi a jeho armádě. Klára přispěchá své milované hračce na pomoc - Louskáček se mění v prince a společně s dívkou se vydává na cestu do úžasného Království sladkostí, kde Vánoční víla přichystá na jejich počest oslavu.

Nesmrtelná a populární hudba P. I. Čajkovského, velkolepá scéna a ohromující kostýmy jsou zárukou, že představení Mariinského divadla bude skutečně stát za to.

Okouzlující Louskáček z Mariinského divadla ohlásí advent

PR 5. 12. 2016 Balet v kině

Po Popelce v režii Australského baletu uvede cyklus Balet v kině v předvánočním čase další pohádkový příběh pro celou rodinu. Tentokrát v podání proslulého baletního souboru z Mariinského divadla. Jeho fenomenální světové renomé, na němž staví i současný baletní ansámbl, tkví v precizní technice, dechberoucím uměleckém projevu a neskonalé úctě k tradicím a velikánům minulosti.

Pokračovat ve čtení

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Louskáček • Mariinské divadlo
Menu Nahoru

Tento web využívá k poskytování služeb, personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie.

Souhlasím