ARCHIV

Louskáček • ROH (1)

Ve slavné inscenaci choreografa Petera Wrighta rozzáří divadelní magie celé jeviště – před našima očima se rozsvítí vánoční stromeček, oživnou figurky vojáčků, které se vrhnou do boje proti zlému Myšímu králi, a Klárka na zlatých saních odjede do království sladkostí.

PREMIÉRA

16. 12. 2015

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

ZNĚNÍ

Baletní inscenace

Velká Británie  2015 • 2 hod. 15 min. včetně jedné přestávky.
Choreografie: Peter Wright
Hudba: Petr Iljič Čajkovskij
Původní libreto: Marius Petipa
Režie a scénář: Peter Wright
Výprava: Julia Trevelyan Oman
Světelný design: Mark Henderson
Odborná spolupráce: Roland John Wiley
Cukrová víla: Lauren Cuthbertson
Princ: Matthew Golding
Kouzelník Drosselmeyer: Gary Avis
Klárka: Francesca Hayward
Hans Peter / Louskáček: Alexander Campbell

Premiéra: 16. prosince 2015

Klárka dostane dárek, s nímž se vydává na cestu plnou dobrodružství. Louskáček skladatele Petra Iljiče Čajkovského je klasické dílo baletního repertoáru. Ve slavné inscenaci choreografa Petera Wrighta rozzáří divadelní magie celé jeviště – před našima očima se rozsvítí vánoční stromeček, oživnou figurky vojáčků, které se vrhnou do boje proti zlému Myšímu králi, a Klárka na zlatých saních odjede do království sladkostí. V Louskáčkovi zní jedny z nejznámějších baletních melodií: vířivý valčík sněhových vloček nebo snový tanec Cukrové víly. Scéna, kterou navrhla Julia Trevelyan Oman, se inspiruje vánočními motivy 19. století a skvěle zachycuje pohádkovou atmosféru inscenace, která dokonale souzní s časem adventu.

Děj: Malá Klárka tajně sestoupí do sklepa, aby si mohla pohrát se svým nejmilejším vánočním dárkem – louskáčkem. Tajemný kouzelník Drosselmeyer ji však vyšle za nevšedním dobrodružstvím.

Louskáček poráží Myšího krále a vydává se s Klárkou do země sněhu a dál do království sladkostí, kde jim Cukrová víla naservíruje přehlídku těch nejrozmanitějších tanců. Najednou se Klárka ocitá doma a říká si, že se jí to všechno muselo jen zdát – ale odkud tedy zná Drosselmeyerova synovce?

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Louskáček • ROH (1)
Menu Nahoru