ARCHIV

Láska všemi deseti

Rose dokáže psát neuvěřitelnou rychlostí na stroji. Bude to ale stačit na vítězství v závodu v psaní na stroji všemi deseti, díky kterému získá práci a dost možná i srdce muže?

Přehrát trailer

PREMIÉRA

21. 2. 2013

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

Francie • 2012111 min. • režie: Régis Roinsard • francouzská verze • české titulky • přístupný • Digital Cinema Package • 2,35 : 1Dolby Digital
Premiéra: 21. února 2012 • Konec monopolu: 2. května 2024

 

Jaro 1958, Francie. 21 letá Rose Pamphyleová (Déborah François) žije se svým ovdovělým otcem, bručounem, který provozuje vesnický obchůdek. Rose je zasnoubená se synem místního automechanika a zdá se, že jejím údělem bude poklidný život hospodyňky. Ale po takovém životě ona netouží. Odjede do Lisieux v Normandii, kde podstoupí přijímací pohovor na místo sekretářky pojišťovací společnosti, které šéfuje velmi charismatický Louis Echard (Romain Duris). Pohovor dopadne katastrofálně, ale Rose aspoň předvede, že umí neuvěřitelně rychle psát na psacím stroji. Mladé ženě se tak nevědomky podaří v Louisovi probudit sklony ke sportovnímu fanouškovství. Rose se pod jeho vedením zúčastní své první soutěže v psaní na stroji. Cesta k opravdovým trofejím je však složitá. Láska ke sportu a k ženě si někdy mohou překážet.

Láska všemi deseti je dokonalá pocta chytrým romantickým filmům poloviny minulého století. Hravá, noblesní, veselá a důvtipná. Odkazující a přesto originální. Dává vzpomenout na jedinečnou a jedinou Audrey, ale přitom tato retrokomedie působí velice moderně a dynamicky. Na film nás poprvé upozornila krátká zpráva v odborném tisku hlásající, že distribuční práva k tomuto titulu pro americký trh zakoupila The Weinstein Company, kterážto před rokem podpobným způsobem "objevila" film The Artist (ostatně, hvězda "artisty" Berenice Bejo podává zaznemáníhodný výkon i v jedné z výraznějších vedlejších rolí v Lásce všemi deseti). Shrnuto, po velice úspěšném uvedení ve Francii nyní čeká příběh rychle píšící a milující sekretářky pouť do kin ve zbytku Evropy. A za Aerofilms mohu prohlásit, že si velice považujeme možnosti být při tom.
Ivo Andrle, Aerofilms

 

Ke stažení

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Podpořeno programem EU Kreativní Evropa

Zpět
Láska všemi deseti
Menu Nahoru