ARCHIV

Julius Caesar • NT Live

Shakespearova slavná politická tragédie nabízí hvězdné obsazení. Ben Whishaw a Michelle Fairley se objeví v rolích vzbouřenců Bruta a Cassia, David Calder hraje Caesara a David Morrissey Marka Antonyho. Přímý přenos očekávaného představení z nového divadla bývalého ředitele NT Nicholase Hytnera, The Bridge Theatre.

Přehrát trailer

PREMIÉRA

22. 3. 2018 19:45

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

ZNĚNÍ

anglicky s českými i anglickými titulky

Julius CaesarWilliam Shakespeare • divadlo
Režie: Nicholas Hytner
Anglické znění s anglickými a českými titulky
Hrají: Ben Whishaw, Michelle Fairley, David Calder, David Morrissey
Předpokládaná délka představení 135 min

Caesar se triumfálně vrací do Říma a lid ho nadšeně vítá. Autokratova popularita ale vystraší vzdělanou elitu, která se rozhodne politika odstranit. Po Caesarově smrti ovšem v ulicích vypukne občanská válka.

Inscenace v režii Nicholase Hytnera zamíchá část diváků v divadle Bridge do davu, jenž v ulicích vítá Caesarův návrat, mezi kongresmany, kteří se stanou svědky jeho vraždy, mezi shromáždění, které se sejde na jeho pohřbu, i do chaosu, jenž se po něm rozpoutá.

★★★★
„Hytner odolal přemístění akce zcela do Trumpovy Ameriky, raději se soustředí na mechanismus populismu a kultu lídra. K tomu přidal pár parádních bitevních scén. … Bitevní scény následující po proslovu na pohřbu mohou být často únavné. Tady záměrně působí dynamicky a všudypřítomně, díky společné snaze Hytnera, scénografky Bunny Christie a světelného designera Bruna Poeta. Doprovází je oblaka kouře, déšť sutin a mlhavý oranžový žár.“  

Natasha Tripney, The Stage

NT Live: Julius Caesar

PR 15. 3. 2018 Divadlo v kině

Týden po 2062. výročí Caesarovy násilné smrti připomene tento zásadní okamžik antické historie i cyklus přenosů divadla do kin NT Live. Nová londýnská inscenace Shakespearovy slavné politické tragédie Julius Caesar v režii zkušeného Nicholase Hytnera se ale neohlíží do minulosti – naopak.

Pokračovat ve čtení

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Julius Caesar • NT Live
Menu Nahoru