ARCHIV

Jeden musí z kola ven

Britský thriller z pera mistra špionážní literatury 20. století Johna Le Carrého. V hlavních rolích Gary Oldman, Colin Firth a Tom Hardy.

Přehrát trailer

PREMIÉRA

2. 2. 2012

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

VB, Francie, Německo • 2011 • 127 min. • režie: Tomas Alfredson • anglická verze • české titulky • přístupný od 12 let • Digital Cinema Package • 2,35 : 1Dolby Digital
Premiéra: 2. února 2012 • Konec monopolu: 26. září 2021

V britské tajné službě máme zrádce.
Přímo v nejvyšších patrech.

Tak začíná thriller na motivy stejnojmenné knihy z pera mistra špionážní literatury 20. století Johna le Carrého. Píše se rok 1973 a britská tajná služba MI6 se pokouší ve svém středu nalézt sovětského špiona a udržet Spojené království v bezpečí. K odhalení „krtka“ je povolán z předčasného důchodu George Smiley (Gary Oldman). Seznam podezřelých ze zrady je zúžen na čtyři a Smiley má jediný úkol – označit, kdo z nich kompromituje britskou tajnou službu. Je to ambiciózní Percy Alleline (Toby Jones), jemuž přidělili krycí jméno Švec; zdvořile sebevědomý Bill Haydon (Colin Firth), přezdívaný Krejčí; statečný Roy Bland (Ciarán Hinds), zvaný Voják; pokuřující Toby Esterhase (David Dencik) vystupující pod jménem Chudák; nebo samotný Smiley, zapsaný jako Žebrák? Jen tomu nejlepšímu špionovi je radno věřit. Ale kdo jím je a na čí straně stojí? Klasika, která změnila špionážní drama v režii Tomase Alfredsona (Ať vejde ten pravý) a s hudbou génia Alberta Iglesiase (skládal hudbu k většině filmů Julia Medema a Pedra Almodóvara).

Co napsat, aby to nebylo málo? Brilantní špionážní drama, britská kinematografie v nejlepším světle. Dechberoucí film, který by distribuoval rád snad každý distributor na světě. Připomínal mi Tři dny Kondora. Ten film je svou atmosférou, herectvím, tempem – zkrátka všemi složkami tak výborný, že po jeho skončení jsem zjistil, že mi vlastně od určitého okamžiku bylo úplně jedno jak dopadne zápletka a kdo bude muset z kola ven. To se mi u detektivky ještě nestalo.
Ivo Andrle, Aerofilms

Ke stažení

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Podpořeno programem EU Kreativní Evropa

Zpět
Jeden musí z kola ven
Menu Nahoru