ARCHIV

Frankenstein • NT Live 2018/19

Frankenstein s hvězdným Benedictem Cumberbatchem a Johny Lee Millerem se na Halloween 2018 vrátil do kin, aby připomněl 200 let od prvního vydání slavného románu Mary Shelley o geniálním vědci a jeho monstru.

Přehrát trailer

PREMIÉRA

23. 10. 2018

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

ZNĚNÍ

anglicky s českými a anglickými titulky

Frankenstein • Nick Dear, podle románu Mary Shelley • divadlo • záznam

Režie: Danny Boyle
Hrají: Benedict Cumberbatch, Jonny Lee Miller a další
Anglické znění s anglickými a českými titulky
Předpokládaná délka představení: 2 hod 20 min bez přestávky

Napínavá inscenace National Theatre se stala senzací nejdříve v Londýně a poté díky NT Live i po světě, kde ji v kinech vidělo skoro půl milionu diváků. Přenos byl natočen v březnu 2011.

V režii oscarového Dannyho Boylea (Trainspotting, Milionář z chatrče) role Viktora Frankensteina a jeho Stvoření pravidelně alternovali Benedict Cumberbatch (Hamlet, BBC Sherlock) a Jonny Lee Miller (Jak prosté, Trainspotting). Oba za to získali cenu Olivier.

Frankensteinovo zmatené a zpočátku dětsky nevinné stvoření, jehož odporného zjevu se vlastní stvořitel zalekl, je vrženo do nepřátelského světa. Všude se setkává s krutostí, z níž čím dál zoufalejší a pomstychtivější bytost hodlá obvinit svého tvůrce. Jakmile ho najde.

Zodpovědnost vědy, rodičovské zanedbání, kognitivní vývoj a povaha dobra a zla – to vše obsahuje tento vzrušující a hluboce znepokojivý klasický příběh.

Zpět
Frankenstein • NT Live 2018/19
Menu Nahoru