ARCHIV

Frankenstein • NT Live

Danny Boyle, oscarový režisér filmů Trainspotting, Milionář z chatrče a 127 hodin, se vrátil do divadla, aby oživil Frankensteinovo monstrum. V hlavních rolích se představili hvězdní Benedict Cumberbatch a Jonny Lee Miller.

PREMIÉRA

2. 2. 2017

Program sezóny

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

ZNĚNÍ

anglicky s českými titulky

Frankenstein • Nick Dear, podle románu Mary Shelley • divadlo • záznam

Režie: Danny Boyle
Hrají: Benedict Cumberbatch, Jonny Lee Miller a další
Délka představení 2 hod a 20 min
České titulky: Zuzana Josková

Scénář adaptace podle slavného gotického románu Mary Shelly napsal Nick Dear. Benedict Cumberbatch a Jonny Lee Miller dostali za výkon v hlavních rolích, v nichž se vzájemně alternují, cenu Olivier. Stejné ocenění připadlo i Bruno Poetovi za nejlepší světelný design. Přímý přenos se uskutečnil 16. 3. 2011 z londýnského Národního divadla.

Když byl Nicholas Hytner v roce 2003 jmenován uměleckým ředitelem londýnského Národního divadla, byl Danny Boyle jedním z mnoha režisérů, na které se obrátil s nabídkou spolupráce. Hytner a Boyle se seznámili již před deseti lety v Royal Shakespeare Company, kde oba pracovali jako režiséři. Právě tehdy se v Boylově hlavě zrodila myšlenka na zrežírování Frankensteina. Ale až po 15 letech promýšlení a Boylova „filmového rozptýlení”, se projekt dostal na prkna Národního divadla a díky projektu NT Live i na plátna kin.

Boylův Frankenstein přitahoval pozornost všech médií především díky nevšednímu režijnímu principu. V hlavních rolích se střídali dva herci: Benedict Cumberbatch a Jonny Lee Miller. Scénář Nicka Deara je adaptací gotického románu Frankensteina Mary Shelly, ovšem Dear příběh vypráví z pohledu monstra. Hra o kreatuře sestavené z kusů těl a probuzené do světa lidí za pomoci prazvláštních chemikálií se odehrává na začátku 19. století.

Hudbu i zvuk k představení dostala na starost britská taneční legenda Underworld, jejíž skladby se objevily ve všech filmech režírovaných Dannym Boylem.

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Frankenstein • NT Live
Menu Nahoru