ARCHIV

Everyman • NT Live

Kdo při vás bude stát, až za vámi přijde Smrt? Známý filmový herec Chiwetel Ejiofor (nominovaný na Oscara za hlavní roli v dramatu 12 let v řetězech) se ukáže v titulní roli nové produkce jedné z nejstarších anglických divadelních her. Režie se ujal nový ředitel britského Národního divadla Rufus Norris (Krásné zítřky, film Rozbitý svět).

PREMIÉRA

10. 9. 2015

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

ZNĚNÍ

anglicky

Divadelní inscenace

Everyman • Carol Ann Duffy podle hry neznámého autora • Velká Británie  2015
Režie: Rufus Norris
anglická verze • české titulky
Premiéra: 10. září 2015
Hrají: Chiwetel Ejiofor, Joshua Lacey, Amy Griffiths, Philip Martin Brown a další

Kdo při vás bude stát, až za vámi přijde Smrt?
Známý filmový herec Chiwetel Ejiofor (nominovaný na Oscara za hlavní roli v dramatu 12 let v řetězech) se ukáže v titulní roli nové produkce jedné z nejstarších anglických divadelních her. Režie se ujal nový ředitel britského Národního divadla Rufus Norris (Krásné zítřky, film Rozbitý svět).

Obyčejný člověk (Everyman) je úspěšný, oblíbený a daří se mu. Když ho ale zavolá Smrt, je nucen svůj život opustit a vydat se na poslední, zoufalou cestu ve snaze najít kohokoliv, kdo by vystoupil na jeho obranu. Jenže Smrt se blíží a čas se krátí.

Alegorická moralita o spáse se ptá, jestli svému životu dokážeme porozumět pouze v okamžiku smrti. Hra od neznámého autora z konce 15. století patří k základním kamenům anglického dramatu. Nyní vtrhne na jeviště v podobě pozoruhodné inscenace se slovy Carol Ann Duffy, současné oficiální dvorní básnířky (Poet Laureate), a s pohyby choreografa Javiera De Fruta.

Hra se z jeviště NT Olivier bude přenášet v přímém přenosu do britských kin v červenci 2015, světová kina ji uvidí ze záznamu.

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Everyman • NT Live
Menu Nahoru