ARCHIV

Elektra

Geniální režisér Patrice Chéreau se už nedožil toho, že se jeho skvostná inscenace Elektry dostala i na jeviště Metropolitní opery. Jeho ohromující vize však stále žije v umění sopranistky Niny Stemme.

PREMIÉRA

30. 4. 2016

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

ZNĚNÍ

německy s anglickými a českými titulky

Operní inscenace

Elektra • Richard Strauss
Režie: Patrice Chéreau
Dirigent: Esa-Pekka Salonen
Účinkují: Nina Stemme, Adrianne Pieczonka, Waltraud Meier, Mel Ulrich, Eric Owens
Nastudování v němčině s anglickými a českými titulky
Předpokládaná délka: 2h 10min

Premiéra: 30. dubna 2016

Geniální režisér Patrice Chéreau (Z mrtvého domu) se už nedožil toho, že se jeho skvostná inscenace Elektry, která byla uvedena v Aix-en-Provence a v Miláně, dostala i na jeviště Metropolitní opery. Jeho ohromující vize však stále žije v umění sopranistky Niny Stemme, jejíž podání Straussových a Wagnerových hrdinek je v současném operním světě nepřekonatelné. V Elektře je dokonalým zosobněním pudové touhy po pomstě. Spolu s ní se na jevišti Metropolitní opery objeví legendární mezzosopranistka Waltraud Meier jako Elektřina chladná a vypočítavá matka Klytaimnéstra a sopranistka Adrianne Pieczonka s basistou Erikem Owensem jako Elektřini nešťastní sourozenci Chrysothemis a Orestes. Za dirigentským pultem stane Chéreauův blízký hudební spolupracovník Esa-Pekka Salonen.

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Elektra
Menu Nahoru