V KINECH

Divoké historky

Situace z běžného života, které všichni známe a které na celém světě naštvou denně miliony lidí. Drobné nespravedlnosti všedního dne, nad kterými tisíckrát mávnete rukou. Některým postavám povídkového filmu Divoké historky nervy přetečou a oni pak bez zábran překračují hranici dobrých mravů.

Přehrát trailer

PREMIÉRA

9. 10. 2014

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

Divoké historkyArgentina, Španělsko2014122 min.

Režie: Damián Szifron

španělská verze • české titulky • přístupný od 12 let

Digital Cinema Package • 2,35 : 1 • Dolby Surround

Premiéra: 9. října 2014 • Konec monopolu: 9. září 2024

 

Šest divokých historek spojuje téma drobných i větších nespravedlností a křivd, kterým se člověk nemůže bránit, nechce-li překročit hranice zákona či dobrých mravů. Čeho je ale moc, toho je příliš. V různých situacích se hrdinové filmu dostanou do bodu, kdy už jim dojde trpělivost. Vezmou věci do svých rukou a s lidskou malostí, byrokracií či vypočítavostí si to vyřídí s intenzitou rozzuřeného zvířete. Černá komedie koprodukovaná bratry Almodóvarovými si podmanila diváky festivalu v Cannes i Karlových Varech. Není divu. Nervy totiž můžou rupnout každému a pocity hněvu jsou stejně univerzální jako uvolňující účinek smíchu, který se dostaví při každém z šesti překvapivých rozuzlení.

Dva a půl tisíce lidí ve společenských šatech v jednom kinosále řve smíchy, aplauduje během filmu, plácá se do stehen a všelijak různě dává průchod svým emocím. Tomu se nedá odolat, takže po projekci OKAMŽITĚ běžíte zkusit film koupit, stoupnete si do řady distributorů, kteří byli rychlejší než vy, od prodejce dostanete 5 minut na vymáčknutí vaší nabídky a na druhý den je podepsáno. Pak si říkáte, jestli jste nepodlehli nějakému festivalovému šílenství. A jste poněkud nervozní, když o dva měsíce později zakončují Divoké historky karlovarský festival. Bude ten film fungovat i v Čechách? Ale pak je to tu zas - aplausy během filmu, výbuchy smíchu a spokojené publikum. Tak, zdá se, že by to mohlo jít. Pravda je, že jsem už dlouho neviděl tak chytře vystavěnou společenskou kritiku, u které se nasmějete, ale zároveň víte, že za tím vším leží krutá pravda. Držme si palce.
Ivo Andrle, Aerofilms

Biografie tvůrců a protagonistů

DAMIÁN SZIFRON režisér a scenarista

Narodil se 9. 7. 1975 v Ramos Mejía v provincii Buenos Aires v Argentině. Studoval mediální studia na střední škole ORT, kde studoval filmovou teorii u Ángela Faretty, slavného filmového kritika z časopisu Fierro. Absolvoval filmová studia na Universidad del Cine v Buenos Aires.
V letech 2002 až 2003 produkoval, psal a režíroval dvě řady oceňovaného seriálu Los Simuladores, který zaznamenal rekordní sledovanost v kategorii fikce. Mezinárodní práva k pořadu získala společnost Sony International, která jeho verze uvedla v Mexiku, Chile, Rusku a Španělsku.
V roce 2003 představil svůj první snímek Fondo del mar na mezinárodním festivalu v Mar del Plata. Tato černá komedie vyhrála cenu Silver Ombú za nejlepší latinskoamerický snímek a cenu FIPRESCI, a dále získala zvláštní uznání poroty na festivalu v San Sebastian, cenu kritiků na Filmovém festivalu latinskoamerických filmů v Toulouse, cenu za nejlepší scénář na Mezinárodním filmovém festivalu v Brazílii a cenu za nejlepší debut na Festivalu latinskoamerických filmů v Lleidě. V roce 2005 napsal a režíroval film Tiempo de Valientes, policejní komedii, kterou opěvovali kritikové a která se stala diváckým hitem jak v Argentině, tak ve Španělsku, a posbírala několik domácích i mezinárodních cen. V roce 2006 napsal a režíroval televizní seriál Hermanos & Detectives (Bratři a detektivové). Jeho verze dosud byly uvedeny ve Španělsku, Mexiku, Chile, Itálii, Turecku a Rusku.
V roce 2008 založil produkční společnost Big Bang, která vyvíjí náměty, formáty a scénáře pro filmové a televizní projekty. Po Divokých historkách Szifron hodlá natočit milostný příběh La pareja perfecta, ambiciózní sci-fi příběh El extranjero a western natočený v anglickém znění Little Bee.

Ke stažení

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Divoké historky
Menu Nahoru