ARCHIV

Člověk a nadčlověk • NT Live

Shawova duchaplná provokativní klasika ze začátku 20. století se na jevišti britského Národního divadla dočká vzrušující nové verze, v hlavní roli s Ralphem Fiennesem (nominovaný na Oscara za filmy Schindlerův seznam a Anglický pacient, Oidipus v inscenaci National Theatre). Režíruje Simon Godwin.

PREMIÉRA

14. 5. 2015

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

ZNĚNÍ

anglicky

Divadelní inscenace

Člověk a nadčlověkGeorge Bernard Shaw • Velká Británie  2015  210 min
Režie: Simon Godwin
anglická verze • české titulky
Premiéra: 14. května 2015
Hrají: Ralph Fiennes a další

Jack Tanner, oslavovaný radikální myslitel a bohatý starý mládenec, se nezdá být zrovna nejvhodnější volbou pro přitažlivou dědičku Ann, milovanou jedním básníkem. Ann se ovšem sebejistě rozhodne, že si tohoto okouzlujícího revolucionáře vezme a zkrotí ho. Tanner, vyděšený jakoukoliv představou rodinného života a varován svým řidičem, před ní uteče do Španělska, kde ho zajmou banditi a kde potká Ďábla. Následuje neobyčejná snová debata o nebi a peklu. Když se z ní Tanner probudí, Ann je u něj, stále si jistá svým rozhodnutím, stejně urputně jako si je Jack jistý tím svým. Romantická komedie, epická pohádka i vášnivá filozofická debata Člověk a nadčlověk se ptá na základní otázky o tom, jak žijeme.

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Člověk a nadčlověk • NT Live
Menu Nahoru