ARCHIV

Česká filharmonie živě: Mimořádný předvánoční koncert

Úspěch loňského koncertu a živého přenosu Rybovy České mše vánoční do kin inspiroval filharmonii k pokračování. Jeho pestrý program tentokrát sestavil hlavní hostující dirigent ČF Manfred Honeck. Původní zadání umělecké rady orchestru bylo jasné: kratší hudební čísla, která dohromady vytvoří harmonický celek a naladí publikum na vánoční notu.

PREMIÉRA

19. 12. 2015

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

ZNĚNÍ

 

Česká filharmonie
(Rudolfinum – Dvořákova síň)

Simona Houda Šaturová – soprán
Nina Maria Edelmann – alt
Peter Berger – tenor
Paul Armin Edelmann – bas
Pražský filharmonický sbor
Lukáš Vasilek – sbormistr
Kantiléna, sbor dětí a mládeže při Filharmonii Brno
Jakub Klecker, Michal Jančík – sbormistři
Manfred Honeck - dirigent

Průvodce přenosem: ředitel České filharmonie David Mareček
Předpokládaná délka: 172 min. (včetně komentovaného úvodu a jedné přestávky)

Úspěch loňského koncertu a živého přenosu Rybovy České mše vánoční do kin inspiroval filharmonii k pokračování. Jeho pestrý program tentokrát sestavil hlavní hostující dirigent ČF Manfred Honeck. Původní zadání umělecké rady orchestru bylo jasné: kratší hudební čísla, která dohromady vytvoří harmonický celek a naladí publikum na vánoční notu. Dirigent strávil mnoho hodin zvažováním a kombinováním jednotlivých hudebních přísad a vytvořil program, který je sám o sobě malým uměleckým dílem. V přímém přenosu zazní známé sváteční skladby od J. S. Bacha, W. A. Mozarta, J. Haydna nebo B. Martinů. Z pěveckých es se představí Simona Houda-Šaturová, Nina Maria Edelmann, Peter Berger a Paul Armin Edelmann.

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Česká filharmonie živě: Mimořádný předvánoční koncert
Menu Nahoru