PŘIPRAVUJEME PREMIÉRA 30. 5. 2019

Blízcí neznámí

Neuvěřitelný pravdivý příběh rozdělených trojčat

PREMIÉRA

30. 5. 2019

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

USA, 2018 • 96 min • režie: Tim Wardle • anglická verze, české titulky • přístupný od 12 let • DCP 1:1,85 • premiéra: 30. 5. 2019


David, Eddy a Bobby přišli na svět v New Yorku na začátku 60. let jako jednovaječná trojčata. Hned po narození ale byli rozdělení a adoptovaní do různých rodin. Nikdo z nich neměl tušení, že má na vlas stejné sourozence. Po necelých dvaceti letech se souhrou šťastných náhod setkali a jejich neuvěřitelný příběh se stal senzací Ameriky. Co stojí za jejich rozdělením? Jak ovlivnilo mnohaleté odloučení jejich životy? Znepokojivé tajemství experimentů s lidskými osudy odhaluje dokumentární film Tima Wardla, který byl nominovaný na Oscara a porota festivalu v Sundance ho ocenila Speciální cenou.

"Než jsem viděla film “Blízcí neznámí”, po významu jeho názvu jsem nijak nepátrala a udělala jsem dobře. Od prvních záběrů jsem byla lapená. Příběh je strhující, překvapivý, dojemný. Nutil mě klást si jednu otázku za druhou. Když už jsem si myslela, že asi vím všechno, a nechápala, proč má film dalších 30 minut, přišla další rána, která mě mohutně zasáhla. Nebyla jsem schopná z hlavy dostat slova „proč", „jak je to možný“, „geny versus výchova“. Zajímá vás psychologie, sociologie a věci mezi nebem a zemí? Tak to na film rozhodně jděte a uvidíte, že ve vás začne ihned klíčit potřeba jeho téma někomu vyprávět a debatovat o tom, co vlastně určuje naše chování, instinkty nebo osud. Aspoň já o tom od té doby mluvím, kudy chodím."
Zuzana Pudilová, Aerofilms

Ke stažení

Zpět
Blízcí neznámí
Menu Nahoru

Tento web využívá k poskytování služeb, personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie.

Souhlasím