ARCHIV

Big Apple Circus: METAMORPHOSIS živě

Newyorský soubor Big Apple Circus se pyšní třicetisedmiletou tradicí a nespočtem veleúspěšných představení. To nejnovější z nich s názvem Metamorphosis bude 15. 11. živě přenášeno z Lincoln Centra v New Yorku do kin po celém světě.

PREMIÉRA

15. 11. 2014

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

ZNĚNÍ

anglicky

Big Apple Circus: METAMORPHOSIS živě

V kinech pouze v sobotu 15. 11. 2014 od 13 h

Délka představení: 120 min. včetně patnáctiminutové přestávky, během které poběží krátký dokument ze zákulisí (bez českých titulků)

 Big Apple Circus je nezisková umělecká organizace, která vznikla již v roce 1977. Její zakladatelé, Paul Binder a Michael Christensen v mládí jako žonglérské duo projeli Evropu a nasbírali zkušenosti v prestižním Nouveau Cirque de Paris. Do Spojených států se již vrátili s vizí - přinést smích a radost do životů tisíců lidí. Již o rok později v newyorském Battery Parku vyrostlo šapitó, které se během několika let stalo mezinárodně uznávaným Big Apple Cirkusem. Během své šestatřicetileté historie zaznamenal cirkus bezpočet úspěchů. Ansámbl cirkusu se například objevil v hollywoodských filmech a hudebních videoklipech a televize HBO odvysílala o Big Apple Cirkusu speciál. Akrobati cirkusu jsou držitelé zápisu v Guinessově knize rekordů a výtvory kostymérů se objevují v prestižních módních časopisech.

Umělci Big Apple Cirkusu se také angažují v mnoha bohulibých aktivitách, pomáhajících dětem a rodinám po celé Americe. Tým cirkusu jako první představil program zdravotních klaunů, který se později v různých podobách rozšířil po celém světě. Cirkus také každoročně rozdá přes 50 000 volných vstupenek dětem z dětských domovů a sociálně slabých rodin.

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Big Apple Circus: METAMORPHOSIS živě
Menu Nahoru