V KINECH

Andělský podíl

Nezaměstnaný mladík se dostane na exkurzi do palírny whisky, kde objeví, že má pro degustaci tohoto nápoje značný talent. Nový snímek Kena Loache napěchovaný whisky a vtipem si letos odnesl z Cannes Velkou cenu poroty.

Přehrát trailer

PREMIÉRA

26. 7. 2012

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

Velká Británie 2012 • 106 min. • režie: Ken Loach • anglická verze • české titulky • přístupný od 12 let • Digital Cinema Package • 2,35 : 1 • Dolby Digital
Premiéra: 26. července 2012 • Konec monopolu: 1. května 2024

 

Hořkosladká komedie nasáklá skotskou whisky. Robbiemu je něco málo přes dvacet let, nemá práci, se svou přítelkyní Leonie čeká syna, za napadení jiného mladíka je odsouzen k veřejným pracím. A k tomu všemu ho ještě rodina jeho přítelkyně vůbec nemá v lásce. V téhle situaci najde Robbie naději tam, kde by ji nejmíň čekal – ve skotské whisky. Když si Robbie odpracovává svůj trest, seznámí se s partičkou povedených existencí v čele s Rhinem, kleptomankou Mo a neodolatelně tupým Albertem. Vedoucí této pracovní skupiny Harry má vášeň pro whisky, a když celou partu vezme na degustaci tohoto ušlechtilého nápoje, objeví v sobě Robbie talent pro rozpoznávání těch nejjemnějších chutí. A když se navíc dozví, že se chystá aukce náhodně objeveného soudku té nejlepší whisky na světě, vycítí Robbie příležitost, jak zabezpečit sebe a svoji ro dinu jednou provždy.

Ken Loach natočil komedii. A to zatraceně vtipnou, v nejlepší britské tradici tohoto žánru. Samozřejmě, že si režisér neodpustil zabrnkat i na svoji oblíbenou notu sociálního dramatu, ale naštěstí tak v Andělském podílu činí jen zlehka a přenechává o to víc prostoru vtipu a legraci. Výsledný mix je velmi zábavný a jemně namíchaný – stejně jako ta whisky, kolem které se děj filmu točí. Myslím, že letošní léto nenabídne lepší kombinaci, než Andělský podíl a panáka skotské. Vřele doporučuji.
Radim Habartík, Aerofilms

Biografie tvůrců a protagonistů

KEN LOACH režisér

Jeden z mála britských režisérů, který odolává svodům Hollywoodu a dává přednost sociálně laděným výpovědím se svérázným smyslem pro humor. Po studiu práv v Oxfordu (1957-1960) se věnoval divadelní režii, pak přešel do televize, kde natáčel dokumenty. V roce 1968 založil vlastní produkční společnost Kestrel Films, umožňující mu zachovat si nezávislost. Jeho film Kes, jenž získal Křišťálový globus na MFF v Karlových Varech 1970, je dodnes počítán k vrcholům britské kinematografie. Režisér navštívil v roce 1996 LFŠ v Uherském Hradišti. Ken Loach je jedním z mála britských režisérů, který odolává svodům Hollywoodu a dává přednost sociálně kritickým výpovědím se svérázným smyslem pro humor. Ve svých snímcích, které se vyznačují psychologickým realismem, střízlivě a bez sentimentu zobrazuje život lidí na okraji britské společnosti. Často obsazuje neherce.

Ke stažení

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Podpořeno programem EU Kreativní Evropa

Zpět
Andělský podíl
Menu Nahoru