ARCHIV

Andělé v Americe: Perestrojka • NT Live

Amerika v polovině 80. let 20. století. Uprostřed epidemie AIDS a konzervativní vlády Ronalda Reagana se několik Newyorčanů potýká s životem a smrtí, láskou a sexem, nebem a peklem.

PREMIÉRA

27. 7. 2017

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

ZNĚNÍ

anglicky

Andělé v Americe: Milénium se blížíTony Kushner • divadlo
Režie: Marianne Elliott
Hrají: Andrew Garfield, James McArdle, Russell Tovey, Denise Gough, Nathan Lane
Anglické znění s anglickými a českými titulky • přístupný od 15 let
České titulky: Zuzana Josková s použitím překladu Jitky Sloupové
Předpokládaná délka představení 225 min.

Nejslavnější hra Tonyho Kushnera (scenáristy Spielbergových dramat Mnichov a Lincoln), ověnčená mnoha cenami včetně té Pulitzerovy, se dočkala nové adaptace. Epické dílo, které v roce 2003 s úspěchem a hvězdným obsazením natočil Mike Nichols pro HBO jako šestidílnou minisérii, se vrací do londýnského Národního divadla, kde mělo britskou premiéru začátkem 90. let. Letošní horlivě očekávanou a okamžitě vyprodanou inscenaci režíruje Marianne Elliott, která jako režisérka stojí i za diváckými a kritickými hity Válečný kůň a Podivný případ se psem.

Hlavní roli Priora Waltera ztvární Andrew Garfield, hvězda filmů Amazing Spider-Man, Social Network, Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny či novinky Martina Scorseseho Mlčení. Po jeho boku se představí James McArdle (Star Wars: Síla se probouzí, nominace na cenu Evening Standard za Platonova), Denise Gough (loňská vítězka ceny Olivier za People, Places and Things), Nathan Lane (Producenti) a Russell Tovey (Sherlock: Psisko baskervillské, History Boys, Being Human).

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Andělé v Americe: Perestrojka • NT Live
Menu Nahoru