ARCHIV

Amadeus • NT Live

Hudba. Moc. Žárlivost. Lucian Msamati se ukáže jako Salieri v ikonické hře Petera Shaffera o vztahu staršího, méně talentovaného skladatele s živelným géniem jménem Mozart.

PREMIÉRA

2. 2. 2017

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

ZNĚNÍ

anglicky

Amadeus • Peter Shaffer  • divadlo
Režie: Michael Longhurst
Hrají: Lucian Msamati, Adam Gillen, Karla Crome
Anglické znění s anglickými a českými titulky • přístupný od 12 let
České titulky: Zuzana Josková s použitím překladu Martina Hilského
Předpokládaná délka představení 210 min.

Hulvátský mladý hudební zázrak Wolfgang Amadeus Mozart přijíždí do Vídně, hlavního města světové hudby, s odhodláním na sebe upozornit. Jeho talent uchvátí dvorního skladatele Antonia Salieriho, který má moc jeho jméno proslavit - nebo zničit. Když Salieri podlehne posedlé žárlivosti, začne bojovat s Mozartem, s hudbou a nakonec i s Bohem.

Hra ověnčená několika soškami Olivier a Tony zažila v roce 1979 světovou premiéru právě v National Theatre. O pět let později ji Miloš Forman natočil do filmu oceněného osmi Oscary. Novou verzi v NT režíruje Michael Longhurst (Constellations, Carmen Disruption)

Nezkrotný Amadeus se vrací do kin

PR 28. 1. 2017 Divadlo v kině

Ve čtvrtek 2. února v kinech zahraje symfonický orchestr, pod taktovkou samotného Mozarta a jeho závistivého kolegy Salieriho. Nové velkolepé představení slavného dramatu Petera Shaffera Amadeus, které v 80. letech Miloš Forman zadaptoval do osmioscarového filmu, nadchlo v Londýně diváky i kritiky. Nyní si strhující příběh o hudbě, moci a žárlivosti můžou naplno vychutnat i čeští fanoušci.

Pokračovat ve čtení

Nenašli jste, co hledáte?

Objemnější soubory, včetně fotografií v tiskové kvalitě, promo materiály, plakáty atd., najdete na našem úložišti aero.capsa.cz. Na vyžádání vám k němu rádi zašleme přístupové údaje.

Zpět
Amadeus • NT Live
Menu Nahoru

Tento web využívá k poskytování služeb, personalizaci reklamy a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie.

Souhlasím