ARCHIV

Aida

Světově třináctá, v České republice již dvanáctá sezóna přímých přenosů z Metropolitní opery zahájí nejoblíbenější a nejefektnější dílo Guiseppe Verdiho - Aida, bez které se neobejde repertoár žádného operního domu.

Přehrát trailer

PREMIÉRA

6. 10. 2018 18:45

V kinech

Nehraje se

Zobrazit program

ZNĚNÍ

italsky s českými titulky

Aida • Giuseppe Verdi • opera • obnovené uvedení
Dirigent: Nicola Luisotti
Režie: Sonja Frisell
Scénografie: Gianni Quaranta
Kostýmy: Dada Saligeri
Světelný design: Gil Wechsler

Obsazení: Aida (Anna Netrebko), Amneris (Anita Rachvelishvili), Radames (Aleksandrs Antonenko), Amonasro (Quinn Kelsey), Král (Ryan Speedo Green)

Předpokládaná délka: 3 hod 56 min (včetně dvou přestávek)

Pod taktovkou dirigenta Nicoly Luisottiho se titulního partu etiopské princezny a otrokyně zhostila sopranistka Anna Netrebko, ztvární tak svou první Aidu na prknech Metropolitní opery. Po boku ikonické rodačky z Krasnodaru stane lotyšský dramatický tenorista Aleksandrs Antonenko jako egyptský vůdce Radames. V roli Aidiny rivalky a žárlivé sokyně Amneris se v této impozantní inscenaci představí skvělá gruzínská mezzosopranistka Anita Rachvelishvili.

Zahájení předprodeje přímých přenosů The Met: Live in HD 2018/19

10. 4. 2018 Opera v kině

Letošní sezóna přímých přenosů z Metropolitní opery se nezadržitelně blíží ke svému konci, proto je nyní na čase spustit předprodej abonmá i jednotlivých vstupenek. Nadcházející magická 13. sezóna The Met: Live in HD 2018/19 odstartuje ve velkém stylu 6. října 2018 velkolepou Verdiho Aidou s hvězdnou Annou Netrebko, v této roli debutující na prestižních prknech Metropolitní opery.

Pokračovat ve čtení

Zpět
Aida
Menu Nahoru