Hrdinové snímku Pěkně blbě si svůj příběh sami napsali

 

2. 8. 2017 – Americká nezávislá komedie Pěkně blbě, která zahajovala 52. MFF Karlovy Vary, se v českých kinech těší divácké přízni – za necelé dva týdny ji zhlédlo téměř 20 000 lidí.

Hrdinové snímku Pěkně blbě si svůj příběh sami napsali

 

Snímek z produkce zavedeného režiséra a producenta Judda Apatowa vypráví nepravděpodobný, ale skutečný příběh vztahu komika Kumaila Nanjianiho, který ve filmu hraje sám sebe, a studentky psychologie Emily Gordonové. Nanjiani a Gordonová jsou také autory scénáře – jeho tvorba byla dle jejich slov krásnou, ale také náročnou a emotivní prací.

Podívejte se, jak o tvorbě scénáře mluví skuteční aktéři filmu:


Nanjiani a Gordonová se setkali v roce 2006 na večeru stand-up komiků. Slibně rozvíjející vztah ale záhy narušila záhadná nemoc, která Emily uvrhla do kómatu. Až v nemocnici se Nanjiani poprvé setkal s jejími svéráznými rodiči a během Emilyina umělého spánku se s nimi sblížil. Emily se tak probudila do docela odlišné situace, než ve které se nacházela před svou nemocí.

Setkání Judda Apatowa a Kumaila Nanjianiho
Příběh samotného filmu Pěkně blbě se začal psát v roce 2012, kdy se Nanjiani setkal s Juddem Apatowem při natáčení konverzačního podcastu You Made It Weird. Zjistili, že mají hodně společného, a když Apatow uslyšel o vztahu Kumaila a Emily, byl fascinován. „Připadalo mi to neuvěřitelné – nikdy bych nevěřil, že by se někdo mohl zamilovat do někoho, kdo leží v kómatu,” popisuje Apatow. „Nebyla to jen pravda, ale byl to příběh od srdce – navíc se to odehrávalo ve světě stand-up komiky, která mě vždycky fascinovala.“

Napsat svůj vlastní příběh
Když poté Apatow a producent Barry Mendel přesvědčovali Nanjianiho, aby příběh napsal, ten tušil, že se potýká s největší výzvou svého života. „Ještě jsem se úplně nevyrovnal s emocionálním prožitkem Emilyiny nemoci, ale už to bylo pět let a zdálo se, že načasování je správné. Myslím, že tam pořád někde bylo okno, které mi stále znovu otevíralo veškeré prožité pocity, na druhou stranu jsem od něj už měl dostatečnou vzdálenost na to, abych je dokázal překonat a získat nad nimi určitý nadhled. Nechcete zase čekat moc dlouho, aby nezmizely,“ popisuje vznik scénáře Nanjiani.

Prvních pár měsíců jsem scénář psal sám, ale Emily mi dávala spoustu podnětných připomínek a uvědomil jsem si, že bychom náš příběh měli napsat společně,” dodává Nanjiani. Práce na scénáři zabrala manželům tři roky. Šlo prý o náročnou, ale také velmi terapeutickou práci. „Každý z nás měl u některých scén velmi jasnou představu, jak by měly vypadat a nechtěl od ní ani o píď ustoupit. To, že jsme diskutovali o tom, jak jsme tyto chvíle v našem vztahu vnímali, nám pomohlo celé toto nelehké období lépe pochopit,” dodává Gordonová.

Podobné novinky

Vánoční bonus z MET – Perníková chaloupka
Děsivá, sexy a cool. Do kin míří Thelma.
Ve stopách Buñuela přiletí z MET Anděl zkázy
Revoluční dokument ukáže nejslavnějšího japonského umělce pod lupou
Škodolibou komedii Dokud nás svatba nerozdělí představí v Praze režisér Eric Toledano

Novinky e-mailem/

Nesledujte tento web — běžte raději do kina.

Přihlašte svůj e-mail a vždy, když bude něco zajímavého, dáme vám vědět.


 

© 2005–2017 Aerofilms