RICHARD DALE (režisér)

Richard Dale jako filmový tvůrce získal ocenění BAFTA a Emmy. Svou kariéru zahájil v BBC na seriálech, jako jsou Tomorrow's World, Horizon a QED. Za svou práci na výjimečné sérii Lidské tělo (The Human Body) byl spolu s profesorem Robertem Winstonem oceněn Britskou lékařskou asociací titulem moderátor roku v oboru medicíny. Série mu také v USA získala cenu Peabody a ve Velké Británii dvě ceny BAFTA za nejlepší faktografickou sérii a za inovaci v televizi. Jakmile se Richard vrhnul na dramatickou tvorbu, za svůj první projekt, kultovní komedii Teachers pro Channel 4, získal opět nominaci BAFTA, tentokrát za nejlepší režii. Proslavil se inovativností svých počinů v oblasti faktografických dramat, např. D-Day 6-6-44 (BBC 1), který byl nominovaný na cenu BAFTA a Griersonovy nadace, či The Twin Towers (BBC 1) a Moonshot (ITV 1) nominovaných na cenu Primetime Emmy v kategorii televizních filmů (v roce 2009 a 2011). Z nedávných úspěchů jmenujme Rocketmen (Sony Pictures Japan), Walking With Dinosaurs 3D (IMAX), a Earth: One Amazing Day (BBC Earth Films).

PETER WEBER (režisér)

Peter Webber pracuje ve filmovém průmyslu přes 25 let a má zkušenosti se střihem, režií i produkcí. K jeho dosavadním úspěchům patří mimo jiné film Girl With the Pearl Earring (s řadou nominací na Oscara a cenu BAFTA) či Hannibal Rising a Emperor. Pokud jde o televizní tvorbu, má jako režisér na svém kontě úspěšné filmy Tutankhamun pro ITV, Six Feet Under pro HBO a The Stretford Wives pro BBC1. Poté, co nedávno dokončil práci na Earth: One Amazing Day pro BBC Earth Films, pracuje nyní v Bogotě na postprodukci filmu Pickpocket.

FAN LIXIN (režisér)

Fan Lixin je prvním čínským dokumentaristou, který získal americkou cenu Emmy ve dvou kategoriích: Best Documentary a Best Long-Form Business And Economic Reporting. Svou kariéru dokumentaristy zahájil v roce 1998. V roce 2003 pracoval jako střihač na filmu To Live Is Better Than To Die, který získal řadu ocenění ve Velké Británii i v USA. Předtím pracoval v mezinárodním oddělení CCTV. V roce 2006 zastupoval čínskou stranu při natáčení a produkci dokumentu Up the Yangtze, který vznikl v kanadské koprodukci. Film v roce 2007 získal cenu za nejlepší dokumentární film na festivalu ve Vancouveru a v roce 2008 byl nominován na cenu Emmy.

Earth: Den na zázračné planetě


Režie: Richard Dale, Lixin Fan, Peter Webber
Scénář: Frank Cottrell Boyce, Richard Dale, Gelling Yan
Střih: Andi Campbell-Waite
Hudba: Alex Heffes
Komentář: Robert Redford, v českém znění Ivan Trojan

 

© 2005–2017 Aerofilms