Cannes 2012: V kiltu utečeš i heroinu, pornu a bídě 
Už bylo na čase. Publikum canneského festivalu se dočkalo první komedie, která mu skutečně přejela kartáčem po bránici. Po všech psychologických, intimistických dramatech a upjatých pózách na červeném koberci to působilo asi tak osvěžujícím dojmem, jako když se otevře okno směrem na moře v canneském tiskovém centru. 
Michal Procházka, Aktuálně.cz 
 
Nejlepší sociální pohádka? Loachův Andělský podíl 
Z whisky zrající v dřevěných sudech se každým rokem odpaří dvě procenta. Říká se tomu andělský podíl. Okolo vzácné značky oblíbeného ostrovního likéru se točí i novinka britského veterána Kena Loache. 
Tomáš Stejskal, Aktuálně.cz 
 
Andělský podíl druhý v divácké soutěži na MFF Karlovy Vary 
Do první trojice Divácké ceny Práva pronikl koprodukční snímek Andělský podíl. Vítěz poroty z letošního festivalu v Cannes vypráví až pohádkově o téměř promarněném talentu a o tom, co se může stát, když je nám dána životní šance. 
Novinky.cz 
 
Rozparádění Skotové 
Bezpochyby nejzábavnějším filmem v soutěži Cannes byla přes pochybné společenské a politické poselství komedie Andělský podíl ze současného Skotska o čtveřici mladistvých delikventů, kteří uloupí whiskey za miliony a někteří z nich tak mají šanci na vykoupení ze sociálního marasmu ekonomicky deprivované spodiny. Ken Loach získal Cenu Poroty. 
Jindřiška Bláhová, Hospodářské noviny 
 
Začíná festival ve Varech. Nabízíme deset důvodů, proč tam jet 
Novinka britského veterána Kena Loache může kandidovat na letní hit sezony. Vtipný a lehkou rukou natočený příběh partičky mladých nezaměstnaných z Glasgow je prosáklý vůní whisky. Tenhle ušlechtilý mok tu hraje klíčovou roli a dozvíte se o něm tolik, že pak můžete směle machrovat na večírcích. 
Darina Křivánková, Týden.cz 
 
Komedie Andělský podíl nastiňuje pohádkový život s příchutí whisky 
Andělský podíl říkají znalci whisky dvěma procentům, která se vypaří z každého sudu, v němž proslulý mok zraje. Britský režisér Ken Loach, tvůrce snímků Kes, Sladkých šestnáct let nebo Hledá se Eric, tak nazval film, jehož hrdinové vstupují do dospělosti s ne víc než dvěma procenty naděje na spořádaný, klidný život. 
Věra Míšková, Právo 
 
Andělský podíl je ideální film pro těžké časy, krizi zavřel do sudu s whisky 
Film Kena Loache je především bajkou o naději. Bajkou o to svůdnější, že se zrcadlově odráží v životě představitele hlavní role. Paul Brannigan se díky Andělskému podílu přenesl z nápravného centra a úřadu práce do Cannes i do náruče Scarlett Johanssonové. 
Jindřiška Bláhová, Hospodářské noviny 
 
Whisky, to je vaše gusto, radí ztracencům veselý hit Cannes 
Ostatně i pražská premiéra ve Světozoru zvala kromě zábavného filmu na ochutnávku nápoje a charitativní dražbu pětadvacetileté lahve ze slavné palírny. Whisky je totiž zjevnou hrdinkou snímku, znakem ušlechtilosti, která partě provinilců spojených trestem veřejných prací zprvu nesedí. Mají jiné pijácké gusto, levné a buranské, než jednoho z nich whisky okouzlí a inspiruje k nápadu, jak si vybrat na štěstěně vlastní "andělský podíl". 
Mirka Spáčilová, MF Dnes 
 
Whisky večírek s filmem, ochutnávkou a dražbou pro charitu 
Co má společného film, charita a whisky? Ve středu 25. července to zjistí návštěvníci slavnostní premiéry Andělský podíl v kině Světozor. Čeká je totiž kromě výborné britské komedie, která bodovala na velkých filmových festivalech, také ochutnávka skotské single malt whisky Highland Park (hlavního partnera filmu) a dražba jedné 25leté lahve z této palírny, jejíž výtěžek půjde na charitativní účely. 
Lukáš Král, Kinobox 
 
Režisér Ken Loach: Andělský podíl? Komedie o generaci bez budoucnosti 
Britský film Andělský podíl, který vstoupil koncem minulého týdne do kin, se těší ohlasu. Patrně k tomu přispěla i stylová premiéra, na níž tekla whisky proudem a na niž pozval distributor Aerofilms i hosty v kiltech a se skotskými dudami. 
Jana Podskalská, Deník 
 
Při natáčení panikařím, říká režisér Andělského podílu Ken Loach 
Pokud je na place bezvětří, nemůžete čekat, že rozpoutáte herecký hurikán. A tím, kdo udržuje napětí, musí být režisér, říká Ken Loach. Jeho nový film Andělský podíl, který obhajuje životy a sny "pobíračů sociálních dávek" a získal cenu poroty v Cannes, právě vstupuje do českých kin. 
idnes.cz 
    
Komedie nasáklá skotskou whisky: Andělský podíl 
Snímek Andělský podíl byl promítán na letošním MFF v Cannes, kde získal Cenu poroty. Na letošním MFF Karlovy Vary získal druhé místo v divácké soutěži. Hlavním partnerem filmu je prémiová single malt whisky Highland Park. 
Jenpromuze.cz 
 
Andělský podíl - bezbolestná solidarita 
Příběh grázla Robbieho, který se pokouší začít znovu se ženou a dítětem, ale skotská ulice ho nechce pustit, lze bez mrknutí oka označit za sociální pohádku. Pohádku o mazaném rošťákovi, který přelstil boháče, aniž by mu ublížil a sám (snad) štěstí došel. Ken Loach se už svým předminulým filmem Hledá se Eric odchýlil od vážné dramatické linie, ačkoli inklinaci k prostředí proletariátu i tématu chudoby a vyčlenění si udržel. I v Andělském podílu se bláznivá komedie promíchává s vážnými scénami, v nichž hlavní postava řeší hříchy minulosti a zoufale se snaží najít únikovou cestu z determinující džungle periferie. 
Vít Schmarz, Radio Wave 
 
FFF recenze 
Kdyby někdo chtěl film ideově rezebírat, asi by mohl napsat něco zajímavého o tom, jak je tématem první třetiny filmu volba hlavního hrdiny mezi slušným životem a zločinem, a jak je celé finále o tom, že hrdina někoho legračně okrade (a zřejmě je to morálně OK, protože okradený neví, že byl okraden). Ale já to dělat nebudu, protože na to nejsem dostatečný loachista. 
František Fuka 
 
Andělský podíl vyzunkli loseři z Glasgowa 
Tuhle rundu platí Ken Loach. Jeho pozvání na nečekaně řízného panáka má zpočátku nahořklé, přímořské, sociální aroma (s přídechem rozinek, rašeliny a glasgowské periférie), což u Kena zas až tak nepřekvapuje. To, co vás možná (a snad i příjemně) zaskočí, je, že při druhém napití ucítíte zpočátku jen docela lehce jako závan kouře, jakoby probleskla sem tam sherry, sušené ovoce a naděje, a když už tuhle lehce hořkosladkou chuť na patře téměř ztrácíte, zaplaví vás vzápětí rozverně jantarová chuť komediální nadsázky a potom dlouhé a suché dokončení, okořeněné něčím jako happy end a také vůní amerického dubu (neboť tenhle panák zrál evidentně v tom správném sudu). Prostě dobré letní filmové napití, po kterém vás hlava bolet nebude a svět vám bude na chvíli připadat o něco lepší, než je. 
Michal Šobr, ČT24 
 
Premiéra filmu Andělský podíl 
Co má společného film, charita a whisky? Ve středu 25. července to zjistí návštěvníci slavnostní premiéry Andělský podíl v kině Světozor. Čeká je totiž kromě výborné britské komedie, která bodovala na velkých filmových festivalech, také ochutnávka skotské single malt whisky Highland Park (hlavního partnera filmu) a dražba jedné 25leté lahve z této palírny, jejíž výtěžek půjde na charitativní účely. 
Econnect 
 
Andělský podíl léčí smíchem 
Anglický režisér Ken Loach natáčí vesměs sociálně laděné příběhy. Ve své novince Andělský podíl, která včera vstoupila do kin, se ale roztomile „rozšoupl". Nepochybně za to může i skotská whisky, jíž je jeho nový snímek, který získal letos Cenu poroty v Cannes, prakticky prosáklý. 
Jana Podskalská, Deník 
 
Recenze - Cinema 
Zábavná sociální sonda na dno lidské společnosti i na dno sudů s whisky, po které dostanete chuť na alkohol nebo třeba i do života. Hrdinům Andělského podílu sice nedopadne všechno podle očekávání, ale jejich příběh vás, až půjdete z kina, bude hřát na duši tak jako lok kvalitní whisky. Tak si ho dopřejte! 
Petr Stránský, Cinema 
 
Andělský podíl: Ken Loach o whisky, třídách a druhých šancích 
V Cannes letos získal svoji zatím poslední opravdu význačnou trofej – Cenu poroty za Andělský podíl, rozvernou komedii, v níž především na Skotsku nenechal suchou nit. A zbraň, se kterou kouzelným způsobem vyzval k boji neméně kouzelnou Vysočinu, má kalibr hromadného ničení a v podstatě se jí nedá postavit. Stejně jako Bokovka nebo Dobrý ročník bakchantsky opěvovaly opojnost révy v pevném i tekutém skupenství, stejně tak i Andělský podíl plave až po krk ve voňavém sudu plném voňavého nápoje. Nápoje jménem whisky. 
Daniel Storch, kulturissimo 
 
Chvála kořalky a smutek nad batmanovskou bublinou, co splaskla 
Loachova novinka o skotském nuzákovi, jenž díky kořalce ke štěstí přišel je příjemným překvapením a chválí ho fanoušci i kritici. 
Petr Kořínek, idnes.cz 
 
Filmové premiéry: A bude líp 
Za lepším světem, alespoň pro sebe, se s Andělským podílem vydává i hrdina komedie Kena Loacha. Nejde na to ovšem přes boj, ale přes whisky. 
ceskatelevize.cz 
 
Filmové novinky: Temný rytíř povstal a Andělský podíl 
Andělský podíl má potenci stát se jedním z těch filmů, které s vzácnou lehkostí spojují myšlenku s humorem. 
Josef Zdobinský, Topzine.cz 
 
Film Andělský podíl: Velká whisková loupež 
Zkušený britský režisér Ken Loach obohatil filmovou nabídku tohoto léta o docela zábavnou propagaci Skotska a jeho tradičního produktu. Vezměte čtyři sympatické outsidery, vyšlete je v kiltech na cestu přes půl Skotska a zahrajte jim do kroku ryčnou vypalovačku ... I would walk five hundred miles, and I would walk five hundred more...amáte prakticky vyhráno. 
Marcel Kabát, Lidové noviny 
 
Rozhovor s režisérem Kenem Loachem 
Jindřiška Bláhová, ihned.cz 
 
Recenze: I kriminálník má dostat šanci. Nejen v pohádce 
Britský filmařský veterán Ken Loach se na stará kolena rozhodl, že na světě je tolik nespravedlnosti a život přináší tolik zmaru, že je třeba trochu toho světla a naděje přinášet divákům alespoň ve filmu. Jak jinak si vysvětlit, že tenhle zasloužilý skeptik natočil v průběhu tří let dva optimisticky laděné, v podstatě euforické snímky. Ten poslední - Andělský podíl - aspiruje na jednu z nejsympatičtějších komedií roku. 
Jan Gregor, Aktuálně.cz 
 
Andělský podíl - hořkosladká komedie nasáklá skotskou whisky 
Distribuční premiéra byla celorepublikově 26. července 2012. Snímek Andělský podíl byl promítán na letošním MFF v Cannes, kde získal Cenu poroty. Byl také uveden letos v rámci festivalu MFF Karlovy Vary, kde se umístil na druhém místě v diváckém hlasování. 
whiskyonline.cz 
 
Seznam filmů, které by vás neměly minout 
Když už Lidovky.cz sestavily seznam snímků, kterým je lepší se letos vyhnout, sluší se představit i ty povedené. Smutné dítě Sean Penn pod vrstvou líčidla, moderně vyhlížející rabiáti s shakespearovskými replikami nebo velká whisková loupež... Na stříbrném plátně se pořád něco děje. 
lidovky.cz 
 

Andělský podíl

MFF v Cannes Velká cena poroty 
MFF Karlovy Vary Druhé místo v divácké soutěži

 

© 2005–2017 Aerofilms