Další rok
Ohlasy

 

Nejvíc šancí na trofej z Cannes má Mike Leigh, konkuruje mu Mexičan Iňárritu
Film britského režiséra Mikea Leigha Another Year (Další rok) je dva dny před závěrem filmového festivalu v Cannes považován za největšího favorita na nejvyšší ocenění - Zlatou palmu.
iDnes.cz

Festival v Cannes se chýlí ke konci, favoritem je Brit Leigh
Film britského režiséra Mikea Leigha Another Year (Další rok) je den před závěrem filmového festivalu v Cannes považován za největšího favorita na nejvyšší ocenění - Zlatou palmu. Představitelka hlavní role v tomto filmu Lesley Manville je zase nejčastěji zmiňována mezi kandidátkami na cenu pro nejlepší herečku, z mužů je tipován španělský herec Javier Bardem.
denik.cz

Mike Leigh točí filmy plné pozitivních lidí
Sympatické postavy, výborné herecké výkony, dobrý příběh a vlídný humor přivezl do Cannes britský režisér Mike Leigh ve filmu Another Year (Další rok). Byl až do vyhlášení považován za favorita a i když cenu nakonec nedostal, patřil film k nejlepším na festivalu.
Věra Míšková, Právo

Další rok přinese drama v lidech
Nový film anglického režiséra Mikea Leigha Další rok sice nezískal očekávané nejvyšší ocenění na posledním festivalu v Cannes, nicméně přesto zaujal natolik, aby byl zakoupen do české kinodistribuce. Následně se zjistilo, že nemůže chybět ani v letošním Projektu 100, do něhož byl zařazen a kvůli kterému byla v pozitivním smyslu odsunuta jeho plánovaná premiéra na leden příštího roku.
Tomáš Kůs, rozhlas.cz

Film Další rok mapuje život lidí ve čtyřech obdobích roku
Ve svém novém snímku nazvaném Další rok přináší britský režisér Mike Leigh studii o lidských osudech. Tvůrce, šestkrát nominovaný na Oscara, který si za své pronikavé psychologické snímky vysloužil přezdívku "antropolog s kamerou", sleduje život londýnské rodiny a jejích přátel ve čtyřech ročních obdobích.
dokina.cz

Smutek za protečeným životem
Je oslnivé sledovat, když Leigh buduje scény, které jsou smutné, ale dokážou rozesmát. Počáteční sentiment bez sladkobolu a se syrovou agónií nahrazují silně dramatické situace a je potěšující, že se Leigh neuchyluje k nějaké provařené radě do života, že není velkohubý ve svém snažení a že cit pro herce proměňuje v malý filmový poklad.
Adam Fiala, moviescreen.cz

Ve filmu Další rok se nic nestane. Přesto obsáhne vše podstatné
Dokumentarista Jan Špáta říkával, že nejtěžší je natočit napínavý film, nikoli nudný kýč, o obyčejném lidském štěstí. Mike Leigh to udělal - a tak podmanivě, že Další rok, který právě dorazil do Česka, byl nominován na pět cen britského nezávislého filmu.
Mirka Spáčilová, iDnes.cz

Kuchyňské drama se silnou katarzí, kterou si divák odnese
Režisér Mike Leigh svými charakterovými studiemi přitahuje přirovnávání k Ingmaru Bergmanovi. Finále jeho novinky Další rok tyhle paralely ospravedlňuje, vede k němu ale dlouhá cesta.
Vojtěch Rynda, Lidovky.cz

Další rok, další film Mika Leigha, další úspěch a solidní podívaná
Slavný britský režisér Mike Leigh nepřestává překvapovat jednou věcí. Jeho snímky jsou vždy takřka o tomtéž, vznikají stále stejným způsobem (tedy bez přesného scénáře), objevují se v nich titíž herci a emocionálně fungují podobně. A přesto je každý Leighův snímek jiný než ten předchozí a má smysl se na něj podívat a užít si ten prazvláštní výsek ze života obyčejných Britů.
Stanislav Šulc, E15.cz

Další rok Projektu 100: O lásce a vášni
Největším tahákem bude jistě kritikou vysoce ceněný snímek Další rok britského antropologa s kamerou Mikea Leigha. Film, který je pohledem do jedné domácnosti během čtvera ročních období, má všechny kvality autorových nejlepších filmů včetně rozvážného tempa, melancholické atmosféry, chytrého příběhu a výtečných hereckých výkonů.
Aleš Stuchlý, rozhlas.cz

Další rok

Jsem opravdu pořád nadšený obyčejnými lidmi. Myslím, že každý člověk je něčím zajímavý, každý osud v sobě nese filmový potenciál.
Mike Leigh

 

© 2005–2017 Aerofilms