Nová svěží romantická komedie Woodyho Allena je o dvou mladých američankách a jejich milostných eskapádách v Barceloně, jednom z nejromantičtějších měst světa.
Vicky (Rebecca Hall) a Cristina (Scarlett Johansson) jsou nejlepší kamarádky, ale mají naprosto odlišný pohled na lásku. Citlivá Vicky je zasnoubená se solidním mladíkem. Cristina nemá žádné citové ani sexuální zábrany a neustále hledá vášnivý vztah, ze kterého by se jí podlomila kolena.
Když Vickyini vzdálení příbuzní Judy (Patricia Clarkson) a Mark (Kevin Dunn) pozvou dívky na letní pobyt do Barcelony, obě tento nápad nadšeně přijmou: Vicky chce během svých posledních měsíců svobodného života dokončit výzkum pro svou absolventskou práci a Cristina se těší na změnu prostředí, která jí může pomoci dostat se z krize po posledním rozchodu.
Jednoho večera v umělecké galerii se Cristina, jak už je u ní zvykem, mlsně zaměří na nejvýraznějšího a nejvyzývavějšího muže v místnosti, pohledného malíře Juana Antonia (Javier Bardem). Cristiinu zvědavost ještě posílí Judyina tichá poznámka o tom, že “italská domácnost” Juana Antonia s jeho bývalou manželkou Marií Elenou (Penélope Cruz) dospěla až do takového stádia, kdy se chtěli navzájem zabít. Téže noci u pozdní večeře přijde Juan Antonio ke stolu Vicky a Cristiny a předloží jim nestydatý návrh: letět s ním na víkend do městečka Oviedo, kde by se spolu mohli toulat po kulturních památkách, pít dobré víno a potom se všichni tři milovat. Vicky se okamžitě urazí, ale Cristinu okouzlí Juanova přímost a charisma a přesvědčí Vicky, aby jela s ní.
Během prvního dne plného poznávání zajímavých míst a pojídání místních specialit v Ovideu hovoří Juan Antonio s velkým respektem o úchvatné Marii Eleně, své životní lásce. Přestože spolu byli hluboce spříznění, jejich vášně byly příliš silné na to, aby spolu mohli zůstat. Jednou se situace mezi nimi dokonce natolik vyhrotila, že ho Maria Elena v záchvatu žárlivosti pobodala.
Té noci pozve Juan Antonio obě dívky do své ložnice. Tuto nabídku Vicky rázně odmítne, ovšem Cristina k ní mileráda svolí. Ovšem těsně předtím, než Juan Antonio s Cristinou ulehnou na lože, Cristině se udělá nevolno a po zbytek víkendu dělá Juanovi Antoniovi společnost pouze Vicky. Juan Antonio vezme Vicky na návštěvu ke svému otci, svěří se jí se svými dávnými touhami z dětství a zasvětí ji do svého bouřlivého vztahu s Marií Elenou. Čím lépe ho Vicky poznává, tím spíš se zbavuje svých pochybností a během romantické noci před odletem z Ovieda se Vicky a Juan Antonio pomilují.
Po návratu do Barcelony Vicky nedokáže přestat myslet na Juana Antonia. On mezitím svou náklonnost nasměruje na přístupnou a povolnou Cristinu, která se k němu vzápětí nastěhuje. Když se Vicky pokusí protestovat, Juan jí vysvětlí, že vzhledem k jejímu zasnoubení by pokračování jejich vztahu způsobilo všem zúčastněným jenom nepříjemnosti.
A opravdu, zanedlouho přijíždí do Barcelony Vickyin snoubenec Doug (Chris Messina) a svatba na sebe nenechá dlouho čekat. Cristina a Juan Antonio si plují na obláčcích zamilovanosti, když je jednou v noci vyděsí telefonát. Maria Elena, bývalá manželka Juana Antonia, se pokusila o sebevraždu a leží v nemocnici. Po návratu domů ve společnosti oslňující a temperamentní Marie Eleny vysvětluje Juan Antonio šokované Cristině, že teď budou žít několik měsíců pohromadě, protože Maria Elena nemá kam jít.
Žárlivá a podezřívavá Maria Elena, kterou zmítají divoké změny nálad, využívá sebemenších záminek k tomu, aby se pohádala s Juanem Antoniem nebo aby ponížila Cristinu. Po čase se ovšem uvolní a naváže s Juliem Antoniem přátelský vztah a dokonce začne pomáhat Cristině v její snaze naučit se fotografovat. Maria Elena sdělí Cristině, že právě ona je oním “chybějícím prvkem”, který jí může pomoci ke šťastnému soužití s Juanem Antoniem. A tak se mezi těmi třemi velmi poklidně a přirozeně rozvine milenecký vztah.
O něco později spatří Vicky náhodou Judy, jak se líbá s Markovým obchodním partnerem. Judy řekne Vicky, že Marka už několik let nemiluje a Vicky se jí svěří se svými city vůči Juanu Antoniovi. Judy nechce, aby Vicky udělala stejnou chybu jako ona, a tak se pokusí svést Vicky a Juana Antonia dohromady. Mezitím se Cristina, jako obvykle, začne cítit jako na trní. Léto se blíží ke svému konci a Vicky a Cristina dostanou tvrdou lekci v lásce i v životě.
Snímek Woodyho Allena VICKY CRISTINA BARCELONA, zasazený do svůdného středozemního prostředí Barcelony, je vtipnou a moudrou meditací o lásce, se vší svou romantikou, radostí, bolestí a neuchopitelnou záhadností.
Snímek Woodyho Allena VICKY CRISTINA BARCELONA, zasazený do svůdného středozemního prostředí Barcelony, je vtipnou a moudrou meditací o lásce, se vší svou romantikou, radostí, bolestí a neuchopitelnou záhadností.
© 2005–2012 Aerofilms Webhosting: Dexus hosting Webdesign: Shortcat